Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Michała Kajki w Dąbrówce

Biuletyn Informacji Publicznej

Bezpłatna wycieczka do Niemiec dla uczniów Zespołu Szkół w Dabrówce

Zdjęcie
Nasza grupa przed budynkiem Reichstagu w Berlinie
Nasza grupa przed budynkiem Reichstagu w Berlinie
Uczniowie i goszczące ich rodziny przed kościołem Bielefeld
Uczniowie i goszczące ich rodziny przed kościołem Bielefeld
Uczniowie Zespołu Szkół w Dąbrówce wraz z opiekunami wyjechali w dniach 1-4 czerwca 2005 roku na szkolną wycieczkę do Niemiec w ramach współpracy ze Wspólnotą Otwartych Serc – Stowarzyszeniem przy Polskiej Misji Katolickiej Bielefeld –Paderborn. Gościły nas rodziny należące do tej parafii.
Podziwialiśmy wspaniałe wzgórza w okolicach Bielefeld, widzieliśmy pomnik cesarza Wilhelma II na wzgórzu Porta Westfalica, zwiedziliśmy miasteczko Paderborn – Starówkę i wspaniałą katedrę, której część fundamentów pochodzi z czasów Karola Wielkiego.
Następnego dnia spędziliśmy niezapomniane chwile w Hollywood Safariparku, a wieczorem wzięliśmy udział, na zaproszenie księdza proboszcza, w uroczystej kolacji pożegnalnej w domu parafialnym goszczącej nas parafii. Nasi uczniowie bardzo zżyli się ze swoimi niemieckimi gospodarzami, dlatego z łezką w oku żegnaliśmy gościnne Bielefeld. Niektórzy uczestnicy wycieczki zostali ponownie zaproszeni do Niemiec w czasie wakacji.
Czwartego dnia podziwialiśmy zabytki Berlina – m.in. Bramę Brandenburską, Reichstag, najwyższą w Berlinie wieżę telewizyjną na Placu Aleksandra, jechaliśmy słynną aleją „Unter den Linden”.
Wycieczka była dla nas niezapomnianym przeżyciem. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Pozostały nam pamiątki, fotografie, cudowne wspomnienia i zawiązane przyjaźnie.

Aneta Bagińska

Sponsorzy wycieczki:
Ewa i Wojciech Gleba
Zbigniew Grabarkiewicz
Mirosław i Jarosław Łosiewscy
Krzysztof Mroczkowski
Arkadiusz Gietek
Data powstania: czwartek, 23 cze 2005 08:40
Data opublikowania: czwartek, 23 cze 2005 08:55
Data edycji: czwartek, 23 cze 2005 08:55
Data przejścia do archiwum: środa, 31 sie 2005 10:52
Opublikował(a): Elżbieta Włodkowska
Zaakceptował(a): Teresa Dąbrowska
Artykuł był czytany: 1765 razy
Ilość edycji: 5